Witamy na stronie projektu

Rozwój przedsiębiorczości za pomocą europejskich standardów i narzędzi w małych miastach i na wiejskich obszarach obwodu mińskiego na Białorusi

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego wraz z Mińskim Stołecznym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Pracodawców wspiera rozwój mikro i małych, średnich przedsiębiorstw w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców oraz na obszarach wiejskich na Białorusi, przede wszystkim na terenach obwodu Mińskiego. Działania projektu m.in. wizyty studyjne w Polsce na i na Białorusi, szkolenia w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, współpraca b2b, usługi informacyjne i doradcze w długofalowej perspektywie mają wspierać osiągnięcie stabilnego, ugruntowanego rozwoju i konkurencyjności białoruskich podmiotów gospodarczych. Dołączenie w/w podmiotów w perspektywie długoterminowej do międzynarodowej współpracy gospodarczej, w tym do współpracy gospodarczej i handlowej z polskimi przedsiębiorcami województwa Podlaskiego RP to kolejny z celów projektu.

Aktualności

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń związanych z projektem. Znajdziecie tu najświeższe aktualności, a także wpisy archiwalne.

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.